MCR10EZPJ101 ROHM
MCR10EZPJ101 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPJ101
Part Number MCR10EZPJ101
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100 Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPJ101
Datasheet download MCR10EZPJ101.pdf
Request Quotation for MCR10EZPJ101
MCR10EZPJ101 Specifications
Part Number MCR10EZPJ101
Case Size 0805
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Power Rating 0.125 W
Max Processing Temp 260|265
Lead Finish Tin
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 100 Ohm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm