ERA3AEB183V Panasonic
ERA3AEB183V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB183V
Part Number ERA3AEB183V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 18K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB183V
Datasheet download ERA3AEB183V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB183V
ERA3AEB183V Specifications
Part Number ERA3AEB183V
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Resistance Value 18 kOhm
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm