ERJP06J510V Panasonic
ERJP06J510V Images
Please contact us for more photos of ERJP06J510V
Part Number ERJP06J510V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 51 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06J510V
Datasheet download ERJP06J510V.pdf
Request Quotation for ERJP06J510V
ERJP06J510V Specifications
Part Number ERJP06J510V
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 0805
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Resistance Value 51 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm