ERJP06J1R0V Panasonic
ERJP06J1R0V Images
Please contact us for more photos of ERJP06J1R0V
Part Number ERJP06J1R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1 Ohm 5% 1 4W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06J1R0V
Datasheet download ERJP06J1R0V.pdf
Request Quotation for ERJP06J1R0V
ERJP06J1R0V Specifications
Part Number ERJP06J1R0V
Resistance Value 1 Ohm
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm