ERA3AEB2261V Panasonic
ERA3AEB2261V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB2261V
Part Number ERA3AEB2261V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 2.26K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB2261V
Datasheet download ERA3AEB2261V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB2261V
ERA3AEB2261V Specifications
Part Number ERA3AEB2261V
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Resistance Value 2.26 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Tolerance 0.1 %
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm