| Part Number | DR127-1R0-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 727240 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 15.5A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DR127-1R0-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DR127-1R0-R |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 8 |
| Maximum DC Current | |
| Rad Hard | No |
| Maximum DC Resistance | |
| Inductance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Technology | Wirewound |
| Impedance | |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 8 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Core Material | Ferrite |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 8 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DR127-1R0-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 800mA 1212 T R Download PDF datasheet for SRN3015-150M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 2.8A T R Download PDF datasheet for SRR1210-820M.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz Ferrite 100mA 0402 T R Download PDF datasheet for HZ0402A601R-10.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 3.3uH 25% 100KHz 5.5A T R Download PDF datasheet for PG0083.332NLT.pdf |
|
Sumida | IND PWR SHLD 3.3UH 30% 10KHZ Download PDF datasheet for CDRH6D38NP-3R3NC.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz Ferrite 6.45A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH127 LDNP-120MC.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 58nH 10% 100KHz Ferrite 65A T R Download PDF datasheet for FP0805R1-R06-R.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 383uH -30% to 35% 3.3A T R Download PDF datasheet for PA2743NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2.8A T R Download PDF datasheet for SRR0604-1R5ML.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 680nH 20% 100KHz Powdered Iron 15.5A T R Download PDF datasheet for HCM0703-R68-R.pdf |