| Part Number | FP0404R1-R022-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 179930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | INDUCTOR 0.22UH |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP0404R1-R022-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP0404R1-R022-R |
|---|---|
| Inductance | 22 nH |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Tape and Reel |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Lead Free | Yes |
| Maximum DC Resistance | 320 uOhm |
| Type | Power |
| Maximum DC Current | 19 A |
| Package/Case | 4 X 4 X 3 |
| Family | FP0404 |
| Product Depth | 4 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-FP0404R1-R022-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Wirewound 100uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 520mA T R Download PDF datasheet for SDR0604-101KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz 435mA T R Download PDF datasheet for DRA74-331-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 2.25A 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6GG1R5N.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.3A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATV100M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER220M1A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0603 T R Download PDF datasheet for FBMH1608HM600-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 120nH 20% 31A T R Download PDF datasheet for PA1211.101NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6028T 100MMGK.pdf |
|
TDK | Ind Power Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 800mA Blister T R Download PDF datasheet for B82476A1224M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 4.2A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616ABER1R0M11.pdf |