| Part Number | FP1007R1-R30-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 170200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Power Wirewound 300nH 10% 100KHz Ferrite 60A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP1007R1-R30-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP1007R1-R30-R |
|---|---|
| Type | High Current Power |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Package/Case | 10.4 X 8 X 7 |
| Product Dimensions | 10.4 x 8 x 7 mm |
| Core Material | Ferrite |
| Product Depth | 8 mm |
| Product Height | 7 mm |
| Product Length | 10.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-FP1007R1-R30-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz Ferrite 3A Blister T R Download PDF datasheet for B82477G4333M.pdf |
|
Eaton | IND 2.2uH, 3.5A, 2.5X2.0X1.2 SMT, 2Pads Download PDF datasheet for MPI2512V1-2R2-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 3.4uH 20% 100KHz Ferrite 16A Carrier T R Download PDF datasheet for CDEP147NP-3R4MC-95.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 150nH 20% 100KHz Powdered Iron 26A T R Download PDF datasheet for HCM0703-R15-R.pdf |
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 24nH 5% 250MHz 36Q-Factor 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for 7-1624112-9.pdf |
|
TDK | Ind Laser Cut 10nH 5% 100MHz 14Q-Factor Copper Plated Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for B82496C3100J.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A Tape Download PDF datasheet for SWPA6045S150MT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 15uH 20% 1KHz 42Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SDR1005-150ML.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10.9uH 15% Powdered Iron 3A T R Download PDF datasheet for FP3-100-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.4A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18PG221SH1D.pdf |