| Part Number | FP1007R6-R33-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 639100 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IND FERRITE TYPE 330NH 33A 2 PADS SMT |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP1007R6-R33-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP1007R6-R33-R |
|---|---|
| Inductance | 150 |
| Family | FP1007R6 |
| Lead Free | Yes |
| Package/Case | 10.5 X 8 X 7 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Maximum DC Resistance | |
| Impedance | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Maximum DC Current | 61 |
| Tolerance | 10 % |
| Core Material | Ferrite |
| Minimum Quality Factor | |
| Packaging | Tape and Reel |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 8 mm |
| Product Height | 7 mm |
| Product Length | 10.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-FP1007R6-R33-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | CRHCDRH2D18 HP-6R3NC FIX IND. 6.3\u00ce\u0153H 1.15 Download PDF datasheet for CDRH2D18 HP-6R3NC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Thin Film 10nH 2% 500MHz 13Q-Factor 100mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQP15MN10NG02D.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Wirewound 1uH 5% 25MHz 35Q-Factor Ceramic 120mA 1008 T R Download PDF datasheet for IMC1008ER1R0J.pdf |
|
Pulse | CMI 2 X 0.470 MH - SHASTA T&R Download PDF datasheet for TM8116NLT.pdf |
|
Laird | FIXED IND 2.2UH 4.6A 14 MOHM SMD - |
|
GOTREND TECHNOLOGY | Ind Power Choke Shielded 33uH 20% 1KHz 3.63A T R Download PDF datasheet for GSDRK125P-330M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 365nH 15% 27A T R Download PDF datasheet for PA2202.361NLT.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 4.3uH 30% 100KHz 5A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATV4R3N.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 6.2nH 5% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T R Download PDF datasheet for AISC-0402 -6N2J-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 120uH 20% 100KHz 370mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH121M.pdf |