| Part Number | FP1505R1-R15-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 783650 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 53A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP1505R1-R15-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP1505R1-R15-R |
|---|---|
| Type | High Current Power |
| Maximum DC Current | 53 |
| Product Dimensions | 15 x 7 x 5 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Maximum DC Resistance | |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 15 X 7 X 5 |
| Core Material | Ferrite |
| Product Depth | 7 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 15 mm |
| Replacement Part Number | PART-FP1505R1-R15-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 5.3uH 20% Ferrite 2.08A T R Download PDF datasheet for VP5-0083TR-R.pdf |
|
KEMET | Ind Chip Bead Multi-Layer 1K Ohm 25% 100MHz Ferrite 150mA 0402 T R Download PDF datasheet for Z0402C102BSMST.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 4.7uH 30% 100KHz 1.75A 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6PG4R7N.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 12Q-Factor 300mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10TR10JNC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded Wirewound 100nH 20% 40A T R Download PDF datasheet for PA1682.101NLT.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Wirewound 110nH 2% 150MHz 32Q-Factor Ceramic 250mA 0603 T R Download PDF datasheet for AISC-0603-R11G-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 120nH 15% 100KHz 68A T R Download PDF datasheet for PA4390.121HLT.pdf |
|
Abracon | THIN FILM CHIP INDUCTOR 0.6 X 0.3 X 0.23MM Download PDF datasheet for ATFC-0201-3N9B-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.1A T R Download PDF datasheet for SRN8040-4R7Y.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 210nH 10% 100KHz Ferrite 68A 5050 T R Download PDF datasheet for FP1308-R21-R.pdf |