| Part Number | PM-5R0H104-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 393260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap 0.1F 5V -20% to 80% 1000 hr Radial 60\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Electric Double Layer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PM-5R0H104-R |
| Datasheet download |
| Part Number | PM-5R0H104-R |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Construction | Radial |
| Lifetime | 1000 hr |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 60 °C |
| Termination Style | Radial |
| Supplier Package | Radial |
| Voltage(DC) | 5 V |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.1 F |
| Replacement Part Number | PART-PM-5R0H104-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Cap 3F 2.7V -10% to 30% 1000 hr (8.5 X 21mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 3.5mm 0.08 Ohm 65\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for HV0820-2R7305-R.pdf |
|
Eaton | Cap 0.22F 5V -20% to 80% 1000 hr (22 X 17.3 X 9mm) Radial 11.8mm Bulk Download PDF datasheet for PA-5R0H224-R.pdf |
|
KEMET | Cap 0.22F 5.5V -20% to 80% (10.5 X 8.5mm) SMD Cylindrical 70\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for FC0H224ZFTBR24.pdf |
|
Eaton | Cap 1F 5.5V -20% to 80% 1000 hr (20 X 19 X 6.5mm) Radial Stacked Coin 20mm 30 Ohm 70\u00b0C Tray Download PDF datasheet for KR-5R5H105-R.pdf |
|
Eaton | Cap 1F 5.5V -20% to 80% 1000 hr (21.5 X 6.9mm) Radial Stacked Coin 5mm 70\u00b0C Tray Download PDF datasheet for KR-5R5C105H-R.pdf |
|
Eaton | - - |
|
Eaton | Cap 15F 2.7V -10% to 30% 1000 hr (13.5 X 28.4mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.03 Ohm 65\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for HV1325-2R7156-R.pdf |
|
Eaton | Cap 60F 2.7V -10% to 30% 1000 hr (18.5 X 42mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 0.018 Ohm 65\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for HV1840-2R7606-R.pdf |
|
Panasonic | Cap 1.5F 5.5V -20% to 80% 1000 hr (20 X 19 X 6mm) Radial Stacked Coin 20mm 70\u00b0C Tray Download PDF datasheet for EECS5R5H155.pdf |
|
Panasonic | Cap 1F 5.5V -20% to 80% 2000 hr (21.5 X 9.5mm) Radial Stacked Coin 5mm 85\u00b0C Tray Download PDF datasheet for EECRF0H105N.pdf |