| Part Number | UP1B-150-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 121590 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UP1B-150-R |
| Datasheet download |
| Part Number | UP1B-150-R |
|---|---|
| Product Dimensions | 8.89 x 6.1 x 5 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 8.89 X 6.1 X 5 |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Wirewound |
| Product Depth | 6.1 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 8.89 mm |
| Replacement Part Number | PART-UP1B-150-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 5A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525EZER8R2M01.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 13.2uH 30% 100KHz Ferrite 9.26A 4.63A T R Download PDF datasheet for SRF1260-3R3Y.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 1uH 20% 100KHz 17.5A T R Download PDF datasheet for PG0871.102NLT.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 6.8uH 30% 100KHz 800mA 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVGG6R8N.pdf |
|
Bourns | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 1008 T R Download PDF datasheet for CVH252009-4R7M.pdf |
|
EMTEK | Ind Common Mode Filter Shielded 90Ohm 25% 100MHz 500mA 1206 T R Download PDF datasheet for CMF3216F-900-2P-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 210nH 100KHz 25A 23.5 X 11 X 5mm T R Download PDF datasheet for PA2494HLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 3A 1515 T R Download PDF datasheet for IFSC1515AHER2R2M01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 9A T R Download PDF datasheet for SDR1806-2R2ML.pdf |