| Part Number | DR127-100-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 349760 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 10uH 20% 100KHz Ferrite 6.04A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DR127-100-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DR127-100-R |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 8 mm |
| Core Material | Ferrite |
| Maximum DC Current | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Impedance | |
| Maximum DC Resistance | |
| Inductance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 8 |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 8 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DR127-100-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 1.7A T R Download PDF datasheet for P1167.153NLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 2.2KOhm 25% 100MHz 200mA 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW31SN222SQ2L.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 53A T R Download PDF datasheet for FP1505R1-R15-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 4A Tape Download PDF datasheet for SWPA6045S3R3NT.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Ferrite 860mA Blister T R Download PDF datasheet for B82472G4473M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 22.8uH 20% 4.9A Tube Download PDF datasheet for P0841SNL.pdf |
|
ACX | Ind High Frequency Molded Multilayer 6.8nH 5% 5Q-Factor 250mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for HI0603-1B6N8JHT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 3.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 6A T R Download PDF datasheet for HCMA0703-3R3-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz 2A T R Download PDF datasheet for P1170.563NLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15GG471SN1D.pdf |