PE-1008CD680GTT Pulse
PE-1008CD680GTT Images
Please contact us for more photos of PE-1008CD680GTT
Part Number PE-1008CD680GTT
Manufacturer Pulse
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind RF Chip Wirewound 68nH 2% 50MHz 65Q-Factor Ceramic 1A 1008 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PE-1008CD680GTT
Datasheet download PE-1008CD680GTT.pdf
Request Quotation for PE-1008CD680GTT
PE-1008CD680GTT Specifications
Part Number PE-1008CD680GTT
Product Dimensions 2.92 x 2.79 x 2.29 mm
Operating Temperature -40 to 125 °C
Max Processing Temp 245|260
Test Frequency 50 MHz
Tolerance 2 %
Lead Finish Tin|Gold
Package/Case 1008
Rad Hard No
Core Material Ceramic
Technology Wirewound
Type RF Chip
Product Depth 2.79 mm
Product Height 2.29 mm
Product Length 2.92 mm