| Part Number | LQP03TN2N3B02D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 710670 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Thin Film 2.3nH 0.1nH 500MHz 14Q-Factor 500mA 0201 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQP03TN2N3B02D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQP03TN2N3B02D |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 0.1 nH |
| Product Dimensions | 0.63 x 0.33 x 0.33 mm |
| Technology | Thin Film |
| Package/Case | 0201 |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Type | RF Chip |
| Product Depth | 0.33 mm |
| Product Height | 0.33 mm |
| Product Length | 0.63 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQP03TN2N3B02D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Common Mode 25uH 100KHz Ferrite 3.6A T R Download PDF datasheet for CMS1-5-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRU1038-151Y.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A Tape Download PDF datasheet for SWPA6045S150MT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 270nH 20% 35A T R Download PDF datasheet for PA0515.271NLT.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 1uH 5% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 245mA 0805 T R Download PDF datasheet for AISC-0805F-1R0J-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | FIXED INDUCTORS 1.0UH 42MOHMS4.3A + -20% 2.5X2.0X1.2MM Download PDF datasheet for DFE201612E-R47M=P2.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 22uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A T R Download PDF datasheet for DR125-220-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 7.5A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER1R5M11.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | POWER IND 2.0\u00c3\u20141.6\u00c3\u20141.0MM 2.2\u00ce\u0153H +-20% Download PDF datasheet for WPN201610H2R2MT.pdf |
|
Eaton | IND, FLAT PAC, 150NH, 47A,2 PADS, SMT - |