| Part Number | BLM21RK471SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 463950 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM21RK471SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM21RK471SN1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.05 mm |
| Package/Case | 0805 |
| Tolerance | 25 % |
| MSL Level | 2 |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.05 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM21RK471SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 15nH, \u00b13%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q15NHT02.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 4.7uH 30% 100KHz 1A 1515 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL4FG4R7NA.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 610mA T R Download PDF datasheet for DR127-102-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 9A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER2R2M01.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz 400mA T R Download PDF datasheet for P1168.105NLT.pdf |
|
Eaton | IND HC 2.2UH 27A MOLDED 2PADS SMT - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 2.6A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-4R7M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 330uH 10% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 1.1A T R Download PDF datasheet for SDR1307-331KL.pdf |
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 3.3nH 5% 250MHz 22Q-Factor 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for 36501J3N3JTDG.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10mH 5% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 27mA T R Download PDF datasheet for SDR0503-103JL.pdf |