| Part Number | NCB0805A601TR050F |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 448400 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NCB0805A601TR050F |
| Datasheet download |
| Part Number | NCB0805A601TR050F |
|---|---|
| Lead Finish | Tin |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.1 mm |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 0805 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NCB0805A601TR050F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 900mA Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH4D22HPNP-220MC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Multi-Layer 600Ohm 30% 100MHz Ferrite 3A 1210 T R Download PDF datasheet for FBMH3225HM601NTV.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 90Ohm 25% 100MHz Ferrite 5A 0805 T R Download PDF datasheet for ILHB0805ER900V.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 2.8A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020BZER4R7M01.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1.5KOhm 100MHz 100mA 0603 T R Download PDF datasheet for HZ0603A152R-10.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Shielded Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ferrite 0.3A 0603 T R Download PDF datasheet for HK160812NH-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 4.7uH 30% 100KHz 1A 1515 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL4GG4R7N.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 440nH 10% 100KHz Ferrite 68A 5050 T R Download PDF datasheet for FP1308-R44-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 250nH 100KHz T R Download PDF datasheet for PA2493HLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 210mA T R Download PDF datasheet for SDR0604-471KL.pdf |