| Part Number | BLM18PG221SH1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 570130 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.4A 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18PG221SH1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18PG221SH1D |
|---|---|
| Package/Case | 0603 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18PG221SH1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Choke Toroid 200uH 5A - |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 3.75A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZER1R0M01.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 120nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 320mA T R Download PDF datasheet for AIAC-1008C-R12K-T.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1206 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for MHC3216S121WBE.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 1uH 20% 100KHz 3A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6RH1R0M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQG18HN47NJ00D.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 100Ohm 100MHz 10A 3312 T R Download PDF datasheet for HI3312X101R-10.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18AG102SN1D.pdf |
|
Murata Manufacturing | MONOLITHIC CERMIC CAPACITORS Download PDF datasheet for BLM03PG330SN1D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 4.7nH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Ceramic 220mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for HK21254N7S-TV.pdf |