P1167.362NLT Pulse
P1167.362NLT Images
Please contact us for more photos of P1167.362NLT
Part Number P1167.362NLT
Manufacturer Pulse
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded 3.6uH 30% 100KHz 3.1A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level P1167.362NLT
Datasheet download P1167.362NLT.pdf
Request Quotation for P1167.362NLT
P1167.362NLT Specifications
Part Number P1167.362NLT
Max Processing Temp 245
Type Power
Test Frequency 100 kHz
Operating Temperature -40 to 130 °C
Tolerance 30 %
Product Dimensions 7.54 x 7.54 x 4.5 mm
Protection Style Shielded
Package/Case 7.54 X 7.54 X 4.5
Product Depth 7.54 mm
Product Height 4.5 mm
Product Length 7.54 mm