| Part Number | LB3218T4R7M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 626470 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Wirewound 4.7uH 20% 7.96MHz Ferrite 550mA 1207 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LB3218T4R7M |
| Datasheet download |
| Part Number | LB3218T4R7M |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 1207 |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 3.4 x 2 x 2 mm |
| Product Depth | 2 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 3.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-LB3218T4R7M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 1.59A T R Download PDF datasheet for DR127-151-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 82uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for SDR1006-820KL.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 205nH 20% 100KHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for FP1109-R20-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 22uH 100KHz 3.8A 12.24 X 12.24 X 8mm Download PDF datasheet for P1173.223NL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1.5mH 10% 1KHz 97Q-Factor Ferrite 250mA T R Download PDF datasheet for SDR1005-152KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 3.7A T R Download PDF datasheet for SRU8028-4R7Y.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Shielded Multi-Layer 4.7uH 10% 10MHz 35Q-Factor 15mA 0603 T R Download PDF datasheet for ILSB0603ER4R7K.pdf |
|
Eaton | IND HC 3.3UH 16A MOLDED 2 PADS SMT Download PDF datasheet for HCM1104-3R3-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 5A 0805 T R Download PDF datasheet for ILHB0805ER121V.pdf |
|
TAIYO YUDEN | TYCNRS5040T220MMCKV INDC-IND 22UH,20%,1. Download PDF datasheet for NRS5040T220MMCKV.pdf |