CM453232-330KL Bourns
CM453232-330KL Images
Please contact us for more photos of CM453232-330KL
Part Number CM453232-330KL
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind General Purpose Chip Wirewound 33uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 160mA 1812 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM453232-330KL
Datasheet download CM453232-330KL.pdf
Request Quotation for CM453232-330KL
CM453232-330KL Specifications
Part Number CM453232-330KL
Impedance
Core Material
Minimum Quality Factor
Maximum DC Resistance
Type
Rad Hard No
Maximum DC Current
Maximum Self Resonant Frequency
Technology Wirewound
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 245
Inductance
Test Frequency 2.52 MHz
Product Dimensions 4.8 x 3.4 x 3.4 mm
Operating Temperature -40 to 100 °C
Package/Case 1812
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Product Depth 3.4 mm
Product Height 3.4 mm
Product Length 4.8 mm