| Part Number | BLM18AG102SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 350920 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18AG102SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18AG102SN1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| MSL Level | 2 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18AG102SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 900nH 20% 100KHz Powdered Iron 22A T R Download PDF datasheet for HCM1104-R90-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 1.2A T R Download PDF datasheet for P0770.682NLT.pdf |
|
Pulse | SMT POWER INDUCTOR, FLAT COILS Download PDF datasheet for PG0255.102HLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power 200nH 1MHz Ferrite 110A T R Download PDF datasheet for CLB1108-2-50TR-R.pdf |
|
Abracon | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.2A 0806 T R Download PDF datasheet for ASMPH-0806-2R2M-T.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz Ferrite 1.3A T R Download PDF datasheet for DR1030-470-R.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 770mA 1212 T R Download PDF datasheet for NPIS35LS100MTRF.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 5.3A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER100M11.pdf |
|
TDK | Ind 33uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 400mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442-A1333-K.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 56nH 2% 200MHz 40Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER56NG01.pdf |