| Part Number | 218-16-53 |
|---|---|
| Manufacturer | Fox |
| Quantity in stock | 664250 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 16MHz 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 218-16-53 |
| Datasheet download |
| Part Number | 218-16-53 |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Gold |
| Supplier Package | CSMD |
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Frequency | 16 MHz |
| MSL Level | 1 |
| Series Resistance | 60 Ohm |
| Product Dimensions | 7.5 x 5 x 1.1 mm |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-218-16-53 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Diodes Incorporated | 40MHZ CRYSTAL 5032 Download PDF datasheet for FY4000057.pdf |
|
Abracon | Crystal 8MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABMM2-8.000MHZ-E2-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 26MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-26.000MHZ-10-1-U-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 20MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8-20.000MHZ-B2-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 16MHz 9pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000021011200.pdf |
|
ECS International | Crystal 16MHz 8pF \u00b115ppm 4-Pin SMD Download PDF datasheet for ECS-160-8-36-RHN.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 7pF 4-Pin SMD Bulk Download PDF datasheet for X1E000021002200.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 27.12MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q24FA20H0042800.pdf |
|
CTS | Crystal 16MHz 10pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 402F16011CAT.pdf |
|
Fox | Crystal 3.686MHz Series 2-Pin HC 49S Download PDF datasheet for FOXSLF 0368S.pdf |