| Part Number | QH11121-DAT1-4F |
|---|---|
| Manufacturer | Foxconn Interconnect Technology |
| Quantity in stock | 194550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn DVI F 29 POS 1.905mm Solder RA Thru-Hole 29 Terminal 1 Port |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Audio and Video |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | QH11121-DAT1-4F |
| Datasheet download |
| Part Number | QH11121-DAT1-4F |
|---|---|
| Termination Method | Solder |
| Operating Temperature | -20 to 85 °C |
| Package Dimensions | 36.82 x 17.46 x 10 mm |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Number of Ports | 1 |
| Pitch | 1.905 mm |
| Body Orientation | Right Angle |
| Type | DVI |
| Mounting | Through Hole |
| Pin Count | 29 |
| Lead Finish | Gold Flash |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number of Contacts | 29 |
| Number of Terminals | 29 |
| Rad Hard | No |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Gender | F |
| Product Depth | 17.46 mm |
| Product Height | 10 mm |
| Product Length | 36.82 mm |
| Replacement Part Number | PART-QH11121-DAT1-4F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Conn USB RCP 4 POS Solder RA Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 292303-9.pdf |
|
TE Connectivity | Conn USB RCP 4 POS 2.5mm Solder RA Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 292304-1.pdf |
|
TE Connectivity | Conn HDMI RCP 19 POS 0.5mm Solder ST SMD 19 Terminal 1 Port Embossed T R Download PDF datasheet for 1747981-1.pdf |
|
Molex | Conn USB Type B HDR 5 POS 1.6mm Solder RA Thru-Hole 5 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 0496160715.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn USB Type B RCP 4 POS 2.5mm Solder RA Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Tube Download PDF datasheet for 61729-0011BLF.pdf |
|
Amphenol | U9821011000BP - |
|
Amphenol | Conn XLR Connector F 6 POS Solder RA Thru-Hole 6 Terminal 1 Port Bulk Download PDF datasheet for ACJC6H BULK.pdf |
|
Molex | Conn USB RCP 4 POS 1.4mm Solder RA Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 0673298000.pdf |
|
Molex | Conn Display Port M 20 POS Solder RA Thru-Hole 20 Terminal 1 Port Embossed T R Download PDF datasheet for 1050200003.pdf |
|
Molex | Conn USB RCP 5 POS 0.8mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Embossed T R Download PDF datasheet for 0548190572.pdf |