| Part Number | UEA11123-MHD1-4F |
|---|---|
| Manufacturer | Foxconn Interconnect Technology |
| Quantity in stock | 848330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn USB F 27 POS 2mm Solder RA Thru-Hole 27 Terminal 3 Port Tray |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Audio and Video |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UEA11123-MHD1-4F |
| Datasheet download |
| Part Number | UEA11123-MHD1-4F |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 to 85 °C |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Contacts | 27 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Ports | 3 |
| Pin Count | 27 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Lead Finish | Gold |
| Number of Terminals | 27 |
| Type | USB |
| Rad Hard | No |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Gender | F |
| Package Dimensions | 14.8 x 19.54 x 24.84 mm |
| Product Depth | 19.54 mm |
| Product Height | 24.84 mm |
| Product Length | 14.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-UEA11123-MHD1-4F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Amphenol-FCI | Conn Micro USB Type B RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port T R Download PDF datasheet for 10118194-0001LF.pdf |
|
Switchcraft | Conn 3.5mm Stereo Jack F 3 POS Solder RA Panel Mount Through Hole 3 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 35RAPC2BV4.pdf |
|
TE Connectivity | Conn HDMI RCP 19 POS 1mm Solder RA SMD 19 Terminal 1 Port T R Download PDF datasheet for 1759548-1.pdf |
|
Amphenol | 5 Pin Audio Receptacle with solder cup terminal, Panel Mount Download PDF datasheet for M55116 9-0.pdf |
|
TE Connectivity | Conn USB RCP 5 POS 0.8mm Solder RA Thru-Hole 5 Terminal 1 Port T R Download PDF datasheet for 1734510-1.pdf |
|
TE Connectivity | Conn USB RCP 4 POS 2.5mm Solder RA Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 292304-4.pdf |
|
Switchcraft | C P ASSEM 3 PIN FEMA Download PDF datasheet for CB3FX.pdf |
|
Molex | HDMI REC.VERTICAL SMT TYPE W HEIGHT 8.5 Download PDF datasheet for 0476591000.pdf |
|
Molex | Conn USB RCP 5 POS 1.6mm Solder RA Thru-Hole 5 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 0565790519.pdf |
|
Molex | Conn USB RCP RCP 4 4 POS Solder RA Thru-Hole 8 Terminal 2 Port Tray Download PDF datasheet for 672984091.pdf |