| Part Number | NLX1G99DMUTWG |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 343540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Multi Function Gate 1-Element 4-IN CMOS 8-Pin UDFN T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NLX1G99DMUTWG |
| Datasheet download |
| Part Number | NLX1G99DMUTWG |
|---|---|
| Supplier Package | UDFN |
| Rad Hard | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Maximum Quiescent Current | 1 uA |
| MSL Level | 1 |
| Product Dimensions | 1.95 x 1 x 0.5(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Screening Level | Automotive |
| Number of Element Inputs | 4 |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Lead Finish | Gold Over Nickel Palladium |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 7.6@3V to 3.6V|[email protected] to 5.5V ns |
| Pin Count | 8 |
| Package | 8UDFN |
| Replacement Part Number | PART-NLX1G99DMUTWG |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Schmitt Trigger Buffer 1-CH Non-Inverting CMOS 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for SN74AUP1G17DBVR.pdf |
|
Texas Instruments | OR Gate 1-Element 2-IN CMOS 5-Pin DSBGA T R Download PDF datasheet for SN74AUC1G32YZPR.pdf |
|
Texas Instruments | Counter Divider Single 5-Bit Decade UP 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for CD74HC4017PWR.pdf |
|
Toshiba | AND Gate 1-Element 2-IN CMOS 5-Pin SSOP T R Download PDF datasheet for TC7SG08FU(TE85L,F).pdf |
|
Nexperia | Flip Flop D-Type Pos-Edge 2-Element 14-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74HCT74PW,118.pdf |
|
Texas Instruments | Shift Register Single 8-Bit Serial to Serial Parallel 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN74LV595AIPWREP.pdf |
|
Texas Instruments | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 20-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for SN74HCT244DWR.pdf |
|
Nexperia | Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin SO Bulk Download PDF datasheet for 74HCT14D,652.pdf |
|
Texas Instruments | Counter Single 7-Bit Binary UP 14-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for CD74HC4024M.pdf |
|
Nexperia | NAND 4-Element 8-IN CMOS 14-Pin SOIC Download PDF datasheet for 74AHC00D C4J.pdf |