| Part Number | TC7S04FU(T5L,F,T) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Quantity in stock | 753700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Inverter 1-Element CMOS 5-Pin SSOP T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TC7S04FU(T5L,F,T) |
| Datasheet download |
| Part Number | TC7S04FU(T5L,F,T) |
|---|---|
| Pin Count | 5 |
| Lead Finish | Tin/Silver|Tin/Bismuth|Gold |
| Logic Function | Inverter |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.9 mm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum High Level Output Current | -2.6 mA |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 100@2V|[email protected]|17@6V ns |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | SSOP |
| Package | 5SSOP |
| Replacement Part Number | PART-TC7S04FU(T5L,F,T) |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Clamping Circuit 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for TL7726CDR.pdf |
|
Nexperia | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 20-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74LVC244AD, 118.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST BiCMOS 20-Pin SOIC W T R Download PDF datasheet for 74LVT244WMX.pdf |
|
Intersil | Clock Generator Driver 18-Pin CDIP Download PDF datasheet for 8406801VA.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Inverter 1-Element CMOS 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for NC7S04M5X.pdf |
|
Integrated Device Technology | FemtoClock NG Universal Frequency Translator (4-in 2-PLL 8-out) - |
|
Nexperia | Inverter 1-Element CMOS 5-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74AHC1G04GW125.pdf |
|
ON Semiconductor | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 20-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for MC74LVX244DTR2G.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 20-Pin SOIC W Rail Download PDF datasheet for MM74HC244WM.pdf |
|
Integrated Device Technology | Low Skew,1-to-18 LVPECL-to-LVCMOS LVTTL Fanout Buffer Download PDF datasheet for 83940DYLF.pdf |