| Part Number | M20-9991246 |
|---|---|
| Manufacturer | Harwin |
| Quantity in stock | 271500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | 2.54mm (0.1\") Pitch - SIL Vertical Pin Header |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Headers and PCB Receptacles |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | M20-9991246 |
| Datasheet download |
| Part Number | M20-9991246 |
|---|---|
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male plug |
| Body Orientation | Vertical |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Replacement Part Number | PART-M20-9991246 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Conn Board to Board HDR 40 POS 0.4mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXT440124J.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn Shrouded Header HDR 16 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 98416-S08-16ULF.pdf |
|
Panasonic | Conn Board to Board SKT 10 POS 0.4mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXE510127.pdf |
|
TE Connectivity | Conn IDC Connector F 2 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Loose Piece Download PDF datasheet for 643815-2.pdf |
|
Molex | Conn Wire to Board HDR 2 POS 4.2mm Solder ST Thru-Hole Download PDF datasheet for 0039310020.pdf |
|
Molex | Conn Socket Strip RCP 50 POS 2mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 0791098424.pdf |
|
TE Connectivity | Conn IDC Connector F 3 POS 3.96mm IDT RA Cable Mount Download PDF datasheet for 3-640428-3.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn Board to Board RCP 41 POS 1mm Solder ST SMD Tube Download PDF datasheet for 91930-21141LF.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn Shrouded Header HDR 4 POS 3.81mm Solder RA Thru-Hole Box Download PDF datasheet for KE043251A0J0G.pdf |
|
Molex | Conn Shrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for 0702471052.pdf |