| Part Number | HUSPR3232AHP301 |
|---|---|
| Manufacturer | HGST |
| Quantity in stock | 514440 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Solid State Drive 3.2 TB FLASH - NAND (MLC) PCIe Gen3 x4 |
| Category | Storage |
| Family | Solid State Drives |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HUSPR3232AHP301 |
| Datasheet download |
| Part Number | HUSPR3232AHP301 |
|---|---|
| Read Speed | 3000Mbps (Sequential)|743000IOPS (Random) |
| Rad Hard | No |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Memory Size | 3.2 TB |
| Form Factor | Half Height/Half Length (HH/HL) |
| Memory Type | FLASH - NAND (MLC) |
| Screening Level | Commercial |
| Package Dimensions | 167.65 x 68.9 x 14.49 mm |
| Operating Temperature | 0 to 55 °C |
| Write Speed | 1600Mbps |
| Interface Type | PCIe Gen3 x4 |
| Replacement Part Number | PART-HUSPR3232AHP301 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Micron | 120GB 128GX8 NAND FLASH SSD MSATA 5.0V Download PDF datasheet for MTFDDAT120MBD-1AK12ITYY.pdf |
|
SanDisk | Solid State Drive 150 GB FLASH - NAND (MLC) SAS 6 Gb s Download PDF datasheet for SDLKOEGW-150G-5CA1.pdf |
|
Micron | 2.5IN 512GB SSD L95B Download PDF datasheet for MTFDHAK400MCG-1AN1ZABYY.pdf |
|
SanDisk | SDCSD8SN8U-512G-1122 SD8SN8U-512G-1122 M - |
|
Micron | MICMTFDDAK512TBN-1AR12ABYY Download PDF datasheet for MTFDDAK512TBN-1AR12ABYY.pdf |
|
SanDisk | Solid State Drives - SSD Client SSD Drive - |
|
Intel | SSD DC S3610 SERIES (480GB, 2.5IN SATA 6GB S, 20NM, MLC) 7MM Download PDF datasheet for SSDSC2BX480G401.pdf |
|
Micron | NAND Flash Memory Download PDF datasheet for MTFDDAK240MBD-2AK12ITYY.pdf |
|
Micron | MICMTFDDAV256TBN-1AR15FCYY SSD 256G 1100 Download PDF datasheet for MTFDDAV256TBN-1AR15FCYY.pdf |
|
SanDisk | Z400S M.2 2280 256GB - |