| Part Number | SDLKODDR-400G-5CA1 |
|---|---|
| Manufacturer | SanDisk |
| Quantity in stock | 639800 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Solid State Drive AES 256 bit 400 GB FLASH - NAND (MLC) SAS 6 Gb s |
| Category | Storage |
| Family | Solid State Drives |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SDLKODDR-400G-5CA1 |
| Datasheet download |
| Part Number | SDLKODDR-400G-5CA1 |
|---|---|
| Memory Type | FLASH - NAND (MLC) |
| Operating Supply Voltage | 5|12 V |
| Screening Level | Commercial |
| Interface Type | SAS 6 Gb/s |
| Write Speed | 530Mbps |
| Package Dimensions | 100.2 x 69.85 x 9.5 mm |
| Encryption Type | AES 256 bit |
| Read Speed | 530Mbps (Sequential)|90000IOPS (Random) |
| Memory Size | 400 Gb |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Rad Hard | No |
| Replacement Part Number | PART-SDLKODDR-400G-5CA1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Intel | SSD DC S3610 SERIES (480GB, 2.5IN SATA 6GB S, 20NM, MLC) 7MM Download PDF datasheet for SSDSC2BX480G401.pdf |
|
Micron | HHHL PCIE 4TB SSD L95B Download PDF datasheet for MTFDHAX2T4MCF-1AN1ZABYY.pdf |
|
SanDisk | Solid State Drive AES 256 bit 400 GB FLASH - NAND (MLC) SAS 6 Gb s Download PDF datasheet for SDLKODDR-400G-5CA1.pdf |
|
SanDisk | Solid State Drives - SSD Client SSD Drive - |
|
Micron | SSD, SATA 6.0 Gb s, 2.5\", 3840GB, TLC, 5100 Series ECO Download PDF datasheet for MTFDDAK3T8TBY-1AR1ZABYY.pdf |
|
Micron | MIC1100 288GB 2.5IN SSD MTFDDAK256TBN-1A - |
|
SanDisk | CLIENT SSD DRIVE 128 SATA M.2 2280 - |
|
HGST | Solid State Drive 3.2 TB FLASH - NAND (MLC) PCIe Gen3 x4 Download PDF datasheet for HUSPR3232AHP301.pdf |
|
Toshiba | Solid State Drive AES 256 bit 960 GB FLASH - NAND (MLC) SATA-3 6 Gb s Download PDF datasheet for IT3RSK41ET5G0-0960.pdf |
|
Micron | Solid State Drive AES 256-bit FIPS SED TCG 512 GB FLASH - NAND (TLC) 240 TBW SATA-3.2 6 Gb s 2.5 Inch Download PDF datasheet for MTFDDAK512TBN-1AR15ABHA.pdf |