| Part Number | SD8SBAT-128G |
|---|---|
| Manufacturer | SanDisk |
| Quantity in stock | 563870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Solid State Drive 128 GB 72TBW SATA-3.2 6 Gb s |
| Category | Storage |
| Family | Solid State Drives |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SD8SBAT-128G |
| Datasheet download |
| Part Number | SD8SBAT-128G |
|---|---|
| Screening Level | Commercial |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Rad Hard | No |
| Interface Type | SATA-3.2 6 Gb/s |
| Memory Size | 128 Gb |
| Write Speed | 182Mbps |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Read Speed | 546Mbps (Sequential)|35500IOPS (Random) |
| Height | 7 mm |
| Package Dimensions | 100.5 x 69.85 x 7 mm |
| Endurance Measured (DWPD) | 72 |
| Replacement Part Number | PART-SD8SBAT-128G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SanDisk | Solid State Drive 32 GB 20 TBW SATA-3.2 6 Gb s 2.5 Inch Download PDF datasheet for SD8SBAT-032G-1122.pdf |
|
Intel | INTEL SSD DC S3520 SERIES (150GB, 2.5IN SATA 6GB S, 3D1, MLC) 7MM GENERIC SINGLE PACK - |
|
HGST | Enterprise Solid-State Drives Download PDF datasheet for S842E400M2.pdf |
|
Intel | INTEL SSD DC S3520 SERIES (480GB, 2.5IN SATA 6GB S, 3D1, MLC) 7MM GENERIC SINGLE PACK - |
|
Micron | 60GB 64GX8 NAND FLASH SSD MSATA 5.0V Download PDF datasheet for MTFDDAT060MBD-1AH12ITYY.pdf |
|
Micron | M.2 512GB SSD L95B - |
|
Transcend Information Eur | MAS370 32 GB INDUSTRIAL SSD HARD DRIVE Download PDF datasheet for TS32GMSA370.pdf |
|
Micron | NAND Flash Memory Download PDF datasheet for MTEDCAE002SAJ-1M2IT.pdf |
|
Micron | Solid State Drive Non-Encrypted 256 GB FLASH - NAND (TLC) 120 TBW SATA-3.2 6 Gb s M.2 2280 Download PDF datasheet for MTFDDAV256TBN-1AR1ZABYY.pdf |
|
Micron | Solid State Drive Non-Encrypted 512 GB FLASH - NAND (TLC) 240 TBW SATA-3.2 6 Gb s 2.5 Inch Download PDF datasheet for MTFDDAK512TBN-1AR1ZABYY.pdf |