| Part Number | BCR 400W H6327 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 428640 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Active Bias Current Controller, 0.33W, 4-Pin SOT-343 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Discrete Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BCR 400W H6327 |
| Datasheet download |
| Part Number | BCR 400W H6327 |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | SOT-343 |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.9 mm |
| Pin Count | 4 |
| Category | Active Bias Controller |
| Package | 4SOT-343 |
| Replacement Part Number | PART-BCR 400W H6327 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nexperia | PMEG4010ESB DSN1006-2 REEL 7 - |
|
Nexperia | NPN PNP RESISTOR-EQUIPPED TRANSISTORS (RET) - |
|
Macom Technologies | High Efficiency Triple Booster 600V 32A 16-Pin - |
|
Infineon | SP000698148,PL33,A-MS3-1 - |
|
Macom Technologies | Power Integrated Module 25-Pin - |
|
Infineon | INFESD131-B1-W0201 E6327 SP001464516_TVS - |
|
ROHM | GENERAL PURPOSE TRANSISTOR,UMT3 - |
|
ROHM | GENERAL PURPOSE TRANSISTOR,UMT3 - |
|
Infineon | Active Bias Current Controller, 0.1W, 4-Pin SOT-343 T R Download PDF datasheet for BCR410WH6327XTSA1.pdf |
|
Toshiba | TOSSSM6H19NU,LF(B SMALL SIGNAL MOSFET Download PDF datasheet for SSM6H19NULF(B.pdf |