| Part Number | BGT24MTR11E6327 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 570930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | MMIC Transceiver 3.3V 32-Pin VQFN T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF Transceiver |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BGT24MTR11E6327 |
| Datasheet download |
| Part Number | BGT24MTR11E6327 |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Category | MMIC Transceiver |
| Packaging | Tape and Reel |
| Family | BGT24MTR11 |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Maximum RF Operating Frequency | 2600 MHz |
| Operating Band Frequency | 2400 to 2600 MHz |
| Lead Free | Yes |
| Type | MMIC Transceiver |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 32VQFN |
| Replacement Part Number | PART-BGT24MTR11E6327 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Silicon Labs | RF Transceiver FSK GFSK GMSK MSK OOK 3.3V 20-Pin QFN T R Download PDF datasheet for SI4461-C2A-GMR.pdf |
|
QORVO | TRANSMIT RECEIVE MODULE, 915MHz, 3.1-4.0V, 28-Pin LGA, 5.5x5.0mm Download PDF datasheet for RF6569SR.pdf |
|
Infineon | RF Transceiver ASK FSK 2.5V 3.3V 5V 38-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for TDA5255.pdf |
|
Texas Instruments | RF Transceiver ASK FSK GFSK OOK MSK 2.5V 3.3V 48-Pin VQFN EP Download PDF datasheet for CC430F5137IRGZR.pdf |
|
Texas Instruments | RF Transceiver ASK FSK GFSK OOK MSK 2.5V 3.3V 20-Pin QFN T R Download PDF datasheet for CC1101RGPR.pdf |
|
Maxim Integrated | RF Transceiver ASK OOK 2.7V 5V 32-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for MAX7030HATJ+T.pdf |
|
Maxim Integrated | RF Receiver ASK 3.3V 28-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for MAX1470EUI+T.pdf |
|
Infineon | MMIC Transceiver 3.3V 32-Pin VQFN T R Download PDF datasheet for BGT24MTR11E6327.pdf |
|
Texas Instruments | 802.15.4 ZigBee 2483.5MHz 500Kbps 36-Pin QFN Tape and Reel Download PDF datasheet for CC2511F32RSPR.pdf |
|
Nordic Semiconductor | RF Transceiver GFSK 2.5V 3.3V 32-Pin QFN EP T R Download PDF datasheet for NRF905-REEL.pdf |