| Part Number | ESD114-U1-02ELE6327 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 551740 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Diode TVS Single Uni-Dir 5.3V 2-Pin TSSLP T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | TVS |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ESD114-U1-02ELE6327 |
| Datasheet download |
| Part Number | ESD114-U1-02ELE6327 |
|---|---|
| Product Dimensions | 0.62 x 0.32 x 0.31 |
| Maximum Reverse Leakage Current | 0.1 uA |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Pin Count | 2 |
| Screening Level | Military |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Minimum Breakdown Voltage | 6 V |
| Maximum Peak Pulse Current | 3 A |
| Maximum Clamping Voltage | 28 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Gold |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Type | TVS |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 5.3 V |
| Supplier Package | TSSLP |
| Maximum Working Voltage | 5.3 V |
| Package | 2TSSLP |
| Replacement Part Number | PART-ESD114-U1-02ELE6327 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ON Semiconductor | Diode TVS Single Uni-Dir 5V 1.5KW 2-Pin Case 41A-02 Bulk Download PDF datasheet for 1N5908G.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Bi-Dir 18V 1.5KW 2-Pin SMC T R Download PDF datasheet for SMCJ18CAHE3 57T.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR - |
|
Infineon | Diode TVS Quad Uni-Dir 3.3V 154W 6-Pin SC-74 T R Download PDF datasheet for TVS3V3L4UE6327HTSA1.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Diode TVS Single Uni-Dir 185V 600W 2-Pin DO-15 T R Download PDF datasheet for P6KE220A.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Uni-Dir 12V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SMBJ12A-E3 52.pdf |
|
STMicroelectronics | Diode TVS Single Bi-Dir 33.3V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SM6T39CAY.pdf |
|
Semtech | Diode TVS Quad Uni-Dir 3.3V 40W 6-Pin SC-89 T R Download PDF datasheet for uClamp3304A.TCT.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Diode TVS Single Bi-Dir 342V 600W 2-Pin DO-15 T R Download PDF datasheet for P6KE400CA.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Bi-Dir 28.2V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SM6T33CA-E3 52.pdf |