TLE6280GP Infineon
TLE6280GP Images
Please contact us for more photos of TLE6280GP
Part Number TLE6280GP
Manufacturer Infineon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description 3-Phase Bridge Driver 8V to 20V 36-Pin DSO T R
Category Power Management IC
Family Motion Motor Control
ROHS Compliant Yes
MSL Level TLE6280GP
Datasheet download TLE6280GP.pdf
Request Quotation for TLE6280GP
TLE6280GP Specifications
Part Number TLE6280GP
Maximum Operating Current 28 mA
Type 3-Phase Bridge Driver
Pin Count 36
Operating Supply Voltage 8 to 20 V
Product Dimensions 15.9 x 11 x 3.25
Rad Hard No
Supplier Package DSO
Operating Temperature -40 to 150 °C