XLL735148.500JU6I8 Integrated Device Technology
XLL735148.500JU6I8 Images
Please contact us for more photos of XLL735148.500JU6I8
Part Number XLL735148.500JU6I8
Manufacturer Integrated Device Technology
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Crystal Oscillator XLL Series LVDS 1000fs jitter 7.0x5.0mm 3.3VDC+ -5% + -50ppm
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level XLL735148.500JU6I8
Datasheet download XLL735148.500JU6I8.pdf
Request Quotation for XLL735148.500JU6I8
XLL735148.500JU6I8 Specifications
Part Number XLL735148.500JU6I8
Maximum Symmetry 55 %
Mounting Surface Mount
Output Level LVDS
Frequency Stability ±50 ppm
Supplier Package CLCC
Frequency Aging 3(1st) ppm/Year
Maximum Processing Temperature 260 °C
Pin Count 6
Type SMD
Category SMD
Pitch 2.54
Package Dimensions 7 x 5 x 1.3 mm
Operating Supply Voltage 3.3 V
Moisture Sensitivity Level 1
Standard Frequency 148.5 MHz
Operating Temperature -40 to 85 °C