302R29W151KV3E-****-SC Johanson Dielectic
302R29W151KV3E-****-SC Images
Please contact us for more photos of 302R29W151KV3E-****-SC
Part Number 302R29W151KV3E-****-SC
Manufacturer Johanson Dielectic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 150pF 250VAC X7R 10% SMD 1808 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 302R29W151KV3E-****-SC
Datasheet download 302R29W151KV3E-****-SC.pdf
Request Quotation for 302R29W151KV3E-****-SC
302R29W151KV3E-****-SC Specifications
Pin Count 2
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 3 kV
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Case Size 1808
Package/Case 1808
Product Dimensions 4.8 x 2.03 x 2.16(Max)
Supplier Package 1808
Dielectric X7R
Construction Flat
Capacitance Value 150 pF
Case Style Ceramic Chip
Termination Style Wraparound
Product Depth 2.03 mm
Product Height 2.16(Max) mm
Product Length 4.8 mm