| Part Number | 0900BL18B100E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Quantity in stock | 757300 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | RF Transformer 800MHz to 1000MHz SMD |
| Category | Transformer |
| Family | RF Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 0900BL18B100E |
| Datasheet download |
| Part Number | 0900BL18B100E |
|---|---|
| Maximum Insertion Loss | 1 dB |
| Transformer Type | Balun Transformer |
| Lead Style | Leadless |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.85 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Pin Count | 6 |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Operating Frequency | 800 to 1000 MHz |
| Replacement Part Number | PART-0900BL18B100E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
STMicroelectronics | RF Transformer 779MHz to 956MHz Surface Mount Download PDF datasheet for BALF-SPI-01D3.pdf |
|
Pulse | RF Transformer 1:1 0.05MHz to 450MHz Surface Mount Download PDF datasheet for CX2041NL.pdf |
|
Anaren | RF Transformer 1:1.41 0.8GHz to 1GHz Surface Mount Download PDF datasheet for BD0810J50100AHF.pdf |
|
STMicroelectronics | RF Transformer 2.4KHz to 2.54KHz Surface Mount Download PDF datasheet for BALF-NRF01D3.pdf |
|
Anaren | RF Transformer 1:1 0.95GHz to 2.15GHz Surface Mount Download PDF datasheet for B0922J7575A50HF.pdf |
|
Anaren | RF Transformer 950 to 2150MHz Surface Mount Download PDF datasheet for B0922N7575AHF.pdf |
|
ACX | Multilayer Chip Balun 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for BL1608-05K2450T LF.pdf |
|
TDK | RF Transformer 824MHz to 894MHz Surface Mount Download PDF datasheet for HHM1522A7.pdf |
|
Anaren | RF Transformer 1:1.41 0.4GHz to 3GHz Surface Mount Download PDF datasheet for B0430J50100AHF.pdf |
|
STMicroelectronics | RF Transformer 2400MHz to 2540MHz Surface Mount Download PDF datasheet for BAL-NRF02D3.pdf |