A700V336M010ATE028 KEMET
A700V336M010ATE028 Images
Please contact us for more photos of A700V336M010ATE028
Part Number A700V336M010ATE028
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 10V 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 0.028 Ohm 3100mA 125\u00b0C Plastic T R
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level A700V336M010ATE028
Datasheet download A700V336M010ATE028.pdf
Request Quotation for A700V336M010ATE028
A700V336M010ATE028 Specifications
Part Number A700V336M010ATE028
Capacitance Value 33 uF
Leakage Current 108@5Min uA
Ripple Current 3100 mA
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 20 %
Voltage(DC) 10 V
MSL Level 3
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Equivalent Series Resistance 0.028 Ohm
Construction Flat
Product Dimensions 7.3 x 4.3 x 2 mm
Package/Case 7.3 X 4.3 X 2(Max)
Lifetime 2000 hour
Product Depth 4.3 mm
Product Height 2(Max) mm
Product Length 7.3 mm