C0603C104Z3VACTU KEMET
C0603C104Z3VACTU Images
Please contact us for more photos of C0603C104Z3VACTU
Part Number C0603C104Z3VACTU
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 25VDC Y5V -20% to 80% SMD 0603 Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C104Z3VACTU
Datasheet download C0603C104Z3VACTU.pdf
Request Quotation for C0603C104Z3VACTU
C0603C104Z3VACTU Specifications
Part Number C0603C104Z3VACTU
Capacitance Value 0.1 uF
Case Style Ceramic Chip
Military Standard
Failure Rate
Dielectric
Operating Temperature -30 to 85 °C
Voltage(DC) 25 V
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Package/Case 0603
Tolerance -20 to 80 %
Type Flat
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm