C0603C221J5GAC7867 KEMET
C0603C221J5GAC7867 Images
Please contact us for more photos of C0603C221J5GAC7867
Part Number C0603C221J5GAC7867
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 220pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C221J5GAC7867
Datasheet download C0603C221J5GAC7867.pdf
Request Quotation for C0603C221J5GAC7867
C0603C221J5GAC7867 Specifications
Part Number C0603C221J5GAC7867
Capacitance Value 220 pF
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Package/Case 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Size 0603
Military Standard
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm