C0603C474K8PAC7867 KEMET
C0603C474K8PAC7867 Images
Please contact us for more photos of C0603C474K8PAC7867
Part Number C0603C474K8PAC7867
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.47uF 10V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C474K8PAC7867
Datasheet download C0603C474K8PAC7867.pdf
Request Quotation for C0603C474K8PAC7867
C0603C474K8PAC7867 Specifications
Part Number C0603C474K8PAC7867
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 10 V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Failure Rate
Capacitance Value 0.47 uF
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 85 °C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm