C0603C681J1GACAUTO KEMET
C0603C681J1GACAUTO Images
Please contact us for more photos of C0603C681J1GACAUTO
Part Number C0603C681J1GACAUTO
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 680pF 100V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C681J1GACAUTO
Datasheet download C0603C681J1GACAUTO.pdf
Request Quotation for C0603C681J1GACAUTO
C0603C681J1GACAUTO Specifications
Part Number C0603C681J1GACAUTO
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 680 pF
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0603
Package/Case 0603
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Voltage(DC) 100 V
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm