C0805C102F1GAC7800 KEMET
C0805C102F1GAC7800 Images
Please contact us for more photos of C0805C102F1GAC7800
Part Number C0805C102F1GAC7800
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 1% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0805C102F1GAC7800
Datasheet download C0805C102F1GAC7800.pdf
Request Quotation for C0805C102F1GAC7800
C0805C102F1GAC7800 Specifications
Part Number C0805C102F1GAC7800
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 0.001 uF
Tolerance 1 %
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.9 mm
MSL Level 1
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 100 V
Package/Case 0805
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.9 mm
Product Length 2 mm