| Part Number | LMJ316BB7226KLHT |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 104260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 22uF 10V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMJ316BB7226KLHT |
| Datasheet download |
| Part Number | LMJ316BB7226KLHT |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Case Size | 1206 |
| Capacitance Value | 22 uF |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Voltage(DC) | 10 V |
| Package/Case | 1206 |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | 1206 |
| Construction | Flat |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.6 |
| Termination Style | Wraparound |
| Dielectric | X7R |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-LMJ316BB7226KLHT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 1uF 16V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL10A105KO8NNNC.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 1uF 6.3VDC X5R 10% SMD 0402 Paper T R Download PDF datasheet for CL05A105KQ5NNNC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 10V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 1210ZC475KAT2A.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.22uF 10V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL05A224KP5NNWC.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% SMD 0805 150\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0805Y103KXBAC.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 2.2uF 10V X5R 20% SMD 0402 85\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0402C225M8PAC7867.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 2.2uF 10V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188R61A225KE34D.pdf |
|
KEMET | CAP .0047UF 50VDC X7R 10% SMD 0603 Download PDF datasheet for C0603C472K5RAC3112.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 100pF 2000V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C101KGRAC3123.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GCM188R71H472KA37D.pdf |