C0805C684K5RAC7800 KEMET
C0805C684K5RAC7800 Images
Please contact us for more photos of C0805C684K5RAC7800
Part Number C0805C684K5RAC7800
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.68uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0805C684K5RAC7800
Datasheet download C0805C684K5RAC7800.pdf
Request Quotation for C0805C684K5RAC7800
C0805C684K5RAC7800 Specifications
Part Number C0805C684K5RAC7800
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Case Size 0805
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.68 uF
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Package/Case 0805
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm