C1206F104K1RACAUTO KEMET
C1206F104K1RACAUTO Images
Please contact us for more photos of C1206F104K1RACAUTO
Part Number C1206F104K1RACAUTO
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C1206F104K1RACAUTO
Datasheet download C1206F104K1RACAUTO.pdf
Request Quotation for C1206F104K1RACAUTO
C1206F104K1RACAUTO Specifications
Part Number C1206F104K1RACAUTO
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.9 mm
Dielectric X7R
Tolerance 10 %
Construction Flat
Capacitance Value 0.1 uF
Voltage(DC) 100 V
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Case Size 1206
Package/Case 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.9 mm
Product Length 3.2 mm