C1206X223J2GACAUTO KEMET
C1206X223J2GACAUTO Images
Please contact us for more photos of C1206X223J2GACAUTO
Part Number C1206X223J2GACAUTO
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.022uF 200V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C1206X223J2GACAUTO
Datasheet download C1206X223J2GACAUTO.pdf
Request Quotation for C1206X223J2GACAUTO
C1206X223J2GACAUTO Specifications
Part Number C1206X223J2GACAUTO
Construction Flat
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 1206
Rad Hard No
Product Dimensions 3.3 x 1.6 x 1.6
Dielectric C0G
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Voltage(DC) 200 V
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 0.022 uF
Pin Count 2
Case Style Ceramic Chip
Supplier Package 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.3 mm