C1812C222JCGAC7800 KEMET
C1812C222JCGAC7800 Images
Please contact us for more photos of C1812C222JCGAC7800
Part Number C1812C222JCGAC7800
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 500V C0G 5% SMD 1812 125\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C1812C222JCGAC7800
Datasheet download C1812C222JCGAC7800.pdf
Request Quotation for C1812C222JCGAC7800
C1812C222JCGAC7800 Specifications
Part Number C1812C222JCGAC7800
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Voltage(DC) 500 V
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Case Style Ceramic Chip
Dielectric C0G
Package/Case 1812
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 0.0022 uF
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 1.6 mm
Case Size 1812
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 3.2 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 4.5 mm