| Part Number | C2220C226K3RAC7800 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 794300 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 22uF 25V X7R 10% SMD 2220 125\u00b0C Plastic T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C2220C226K3RAC7800 |
| Datasheet download |
| Part Number | C2220C226K3RAC7800 |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 5.6 x 5 x 2.4 mm |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 2220 |
| Capacitance Value | 22 uF |
| MSL Level | 1 |
| Package/Case | 2220 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 10 % |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 5 mm |
| Product Height | 2.4 mm |
| Product Length | 5.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-C2220C226K3RAC7800 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Johanson Technology | Cap Ceramic 3.6pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for 500R07S3R6CV4T.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 10V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 1206ZD106KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 330pF 200V C0G 5% SMD 1210 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 12102A331JAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% Axial 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C410C102J1G5TA.pdf |
|
Johanson Dielectic | Cap Ceramic 150pF 100V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Punched T R Download PDF datasheet for 101R15N151JV4T.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10pF 100V C0G 0.25pF SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08051A100CAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0047uF 630V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM31AR72J472KW01D.pdf |
|
KEMET | CAP 0.0022UF 50V NPO 5% SMD 0603 Download PDF datasheet for C0603C222J5GACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 16V X7R 10% SMD 0201 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM03X7R102K16AH.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.047uF 200V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12102C473KAT2A.pdf |